تاثیرات شگفت آور وازلین بر روی پوست

وازلین ترکیبی از پارافین، ریزبلورین های مومی شکل و روغن معدنی است . و از چند دوره تصفیه روغن های موجود در نفت خام بدست می آید . سال های زیادی است که مردم از وازلین برای انواع مصارف و مقاصد خود استفاده می کنند و در بین آنها محبوبیت دارد .

وازلین برای پوست خشک

افراد دارای پوست خشک می توانند با خیال راحت از وازلین استفاده نمایند . زیرا وازلین برای پوست خشک خطری ندارد و با خواص مسدودکنندگی سبب نرمی و لطافت پوست خشک می شود .

وازلین برای پوست چرب

افراد دارای پوست چرب تنها برخی از مواقع می توانند از وازلین استفاده نموده و از خواص آن بهره مند شوند . مصرف مداوم و هرروزه وازلین برای این افراد توصیه نمی شود زیرا وازلین چربی را هم در پوست محبوس می کند .

وازلین برای پوست حساس

استفاده از وازلین در افراد دارای پوست حساس، اثرات سوئی ایجاد نمی کند . پس این افراد نیز می توانند از خواص وازلین برای پوست بهره ببرند .

کرم مرطوب کننده وازلین

تاثیرات وازلین بر روی پوست

حفظ رطوبت پوست

وازلین با پوشاندن منافذ پوستی و نفوذناپذیری پوست مانع از خشکی آن خواهد شد . وازلین از تعریق بیش از اندازه جلوگیری کرده و میزان آب لازم برای پوست را حفظ خواهد کرد .

نرمی پوست

وازلین حاوی پارافین مومی شکل است که استفاده از آن موجب نرمی و صاف شدن پوست می شود . این ماده پوست را بیش از حد برّاق میکند و برای استفاده روزانه مناسب نیست و بهتر است شب ها استفاده شود . از وازلین میتوانید برای برطرف کردن خشکی و ترک دست و پاشنه پا و … هم استفاده کنید .

ترمیم زخم ، خراشیدگی و لب های ترک خورده

برای درمان زخم ها و خراشیدگی ها روی پوست می توان از وازلین استفاده نمود. خاصیت انسدادی وازلین سبب جلوگیری از ورود انواع باکتری ها و سایر میکروب ها به داخل زخم ها می شود و زخم را ترمیم می کند . برای درمان ترک لب وازلین مفید است زیرا موجب حفظ رطوبت و مانع از خشکی لب و ترک خوردن آن می شود.

رفع چین و چروک پوست

برای رفع چین و چروک های پوست از وازلین کنید . درست است وازلین سبب حذف کامل چین و چروک های روی پوست تان نمی شود اما وازلین می تواند از پوست تان محافظت و رطوبت درون آن را حفظ کند تا چین وچروک ها کمتر دیده شوند.

 

ما خرید را آسان کردیم